Za posledných 13 rokov zastával podobnú pozíciu v britskom Aston Martine, ktorý vyrába mimoriadne drahé športové vozidlá, pre širokú verejnosť známe ako autá filmového hrdinu Jamesa Bonda. V rámci štruktúry skupiny bude Norimberg podriadený Laurensovi van den Ackerovi, riaditeľovi dizajnu spoločnosti Renault.

Miles Nürnberger
Zdroj: Aston Martin

„Milesa vítame s nadšením, pretože dizajn je pre našu stratégiu pre značky Dacia a Lada ústredným prvkom. Vytvorením nového Sandera sme ukázali, že auto môže byť nenahraditeľné a atraktívne. S pomocou Milesa dosiahneme nové hranice pri vývoji týchto dvoch značiek. Bigster a Niva budú niektoré z veľkých projektov, ”uviedol Denis Le Vot, riaditeľ divízie Dacia-Lada.

Miles Nürnberger pracoval v spoločnosti Aston Martin od roku 2008, kde bol najprv zodpovedný za exteriéry automobilov a potom pracoval ako kreatívny riaditeľ. Od roku 2018 sa stal dizajnérskym riaditeľom. Medzi jeho známe diela patrí DBX, prvý crossover z dielne Aston Martin, či jednorazové superauto Valkyrie. Stojí tiež za oživením značky Lagonda ako výrobcu elektrických vozidiel - pod jeho záštitou vznikol koncepčný automobil Lagonda Vision Concept vo verziách sedan a crossover.

Pred príchodom do Aston Martin pracoval Miles v rokoch 2003-2007 ako senior dizajnér v spoločnosti PSA Peugeot - Citroen a v rokoch 2000-2003 v Lincolne (Ford Motor Luxury Division). Pripomeňme, že v apríli 2021 bol Alejandro Mesonero-Romanos, ktorý predtým pracoval v spoločnosti Seat, vyhlásený za dizajnérskeho riaditeľa spoločnosti Dacia-Lada . O niekoľko dní neskôr sa však zistilo, že Mesonero-Romanos túto pozíciu opustil.