Nehoda Chrysler 300.

Zaujímavosti Chrysler 300 preskočil cez pick-up s prívesným vozíkom, hľadel jeho vodič do telefónu?

Foto: YouTube (ViralHog)

3.2. 12:42 Šofér amerického sedanu prehliadol nielen odstavené vozidlo, ale aj pripojený vozík a za ním umiestnený oranžový cestný kužeľ. Sledovaniu cesty evidentne veľa nedal.

Používanie provizórnych nájazdových rámp na skákanie autami môže vyzerať dobre v hrách či filmoch, reálne to ale nemusí byť také jednoduché. Nedávno sa o tom presvedčila aj posádka bielej limuzíny Chrysler 300. Jej vodič sa po pripojení na hlavnú cestu a slušnom zrýchlení úplne prestal venovať riadeniu a absolútne mu ušlo, že v ľavom pruhu cesty je odstavený pick-up. Navyše s prívesným vozíkom.

Šofér amerického sedanu jazdnú súpravu úplne prehliadol. Aj napriek oranžovému kužeľu za ňou i faktu, že obdobne odstavené vozidlo s prívesom stálo v dohľadnej vzdialenosti na mieste, kde dával prednosť sprava. Pozornosť napriek tomu človek za volantom tristovky nezvýšil. Na brzdy skočil príliš neskoro, cez jasne viditeľnú prekážku preletel a jeho auto skončilo uprostred cesty na boku. Kabínu pick-upu pritom poriadne zničil. Našťastie, v danom čase tam nik nesedel. Mercedes-Benz triedy ML idúci vpravo začal spomaľovať podstatne skôr než Chrysler. Je teda jasné, že jemu hroziace nebezpečenstvo neuniklo.

Na záberoch z palubnej kamery, ktoré vznikli 22. januára v New Orleans a publikoval ich kanál ViralHog, sa odstavené vozidlo bielej farby prvýkrát mihne dobrých desať sekúnd pred kolíziou. Za denného svetla je jasne viditeľné. Nie je síce známe, prečo si ho vodič idúci v ľavom pruhu nevšimol a nepreradil sa doprava, no reálnou možnosťou je hľadenie do telefónu. Táto choroba modernej doby napriek rôznym kampaniam stále spôsobuje mnohé nehody. A je možné, že aj tu stála za závažnou kolíziou. Našťastie, nik sa tu podľa dostupných informácií nezranil.

Diskusia  ()

Video

Diskusia