Volkswagen vlani ukončil výrobu typu Beetle. Štýlový kompakt sa vyrábal v troch moderných generáciách, k úspechu predchodcu sa však nepriblížil. Originál má dnes kultový status. Mnohé exempláre prešli rôznorodými úpravami a mohlo by sa zdať, že už na nich nie je čo vymyslieť. No nie je to pravda. V týchto dňoch sa do pozornosti dostal Chrobák, aký nemá obdobu.

Internetový kanál Ridiculous Rides venujúci sa bizarným vozidlám upozornil na projekt nazvaný Huge Bug. Ten nemusí pôsobiť na prvý pohľad nijak zvláštne. Po boku sériového VW však vyniká, je totiž omnoho väčší. Exteriérovými rozmermi prekonáva dokonca aj ozrutný Hummer.

Veľkostný rozdiel medzi dvojicou je naozaj markantný.
Veľkostný rozdiel medzi dvojicou je naozaj markantný.
Zdroj: YouTube (Barcroft Cars)

Unikát vznikol v USA. Tamojšie cesty sú preplnené veľkými SUV a Scott Tupper sa medzi nimi v klasickom Chrobáku cítil, akoby ho mali prejsť. Preto spolu s otcom vymysleli niečo špeciálne. Karosériu auta kompletne zdigitalizovali a chceli ju zväčšiť o 50 %. Tým by však prekročili legálne limity. Nakoniec sa teda nafukovalo o 40 %, čo je stále poriadne veľký nárast.

Technická stránka bola podstatne väčší oriešok než plechy. Namiesto snahy o úpravu pôvodných komponentov sa Američania rozhodli použiť platformu z pick-upu Dodge. Domáce korene má i motor. Zabudnite na vzduchom chladený boxer, retro ikonu vo formáte XXL poháňa 5,7-litrový motor V8. Spolu s vybavením zahŕňajúcim napríklad vyhrievané i chladené sedadlá to prispieva k výnimočnosti tohto Chrobáka.