ikona

Zaujímavosti Chiron: Extrémna verzia Super Sport na ceste?

Foto: Youtube

26.6. 2017 20:30 Bugatti s vývojom Chironu ako takého skončilo už pred dlhším časom. Predsalen, kráľ ciest už je na trhu nejaký ten piatok. Teraz však hyperšport opäť zbadali na Nürburgringu, pri testovaní mu pilot nič nedaroval.

Bugatti Chiron je a pravdepodobne aj zostane jedným z najfascinujúcejších automobilov všetkých čias. Jeho mamutí výkon budí rešpekt, z hutného zvuku prepĺňaného šestnásťvalcového agregátu sa chlpy na temene zježia snáď všetkým konkurenčným superšportom. Zdá sa pritom, že kráľ ciest môže byť ešte lepší. Naznačil to aj nedávny rozhovor s Andym Wallaceom, testovacím jazdcom korunného šperku koncernu Volkswagen.

Chiron má stáť na limitoch dnešnej vedy, no ak vzniknú nové pneumatiky, naplno rozvinie svoj potenciál. Ten by mohol naplniť najmä vo verzii Super Sport. Špekuluje sa o nej čoraz častejšie, nedávno napríklad Bugatti zachytili pri testovaní na obávanom Nürburgringu. Máme sa začať tešiť na monštrum, ktorého výkon by údajne mohol dosiahnuť 1 324 kW (1 800 k)? To zistíme časom.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia