Chevrolet Corvette.

Zaujímavosti Chevrolet Corvette po bizarnej úprave: Dôvod stojaci za týmto projektom môže prekvapiť

Foto: Reddit (thememelord_23)

6.4. 13:06 Americké športové auto má skrátené oba konce karosérie, zmenili sa svetlá, nárazníky i výfukové koncovky. Predná časť pôsobí celkom zaujímavo.

Tuning nemá žiadne hranice. Hoci väčšinu modifikovaných automobilov spájajú nejaké základné rysy, stále existuje dostatok priestoru na originálne nápady. Jedno netradičné dielo sa nedávno objavilo na sociálnej sieti Reddit. Ide o Chevrolet Corvette piatej generácie, ktorý nie je po bizarnej úprave ľahké spoznať. Napriek zachovaniu označení a viacerých typických detailov.

Strieborný roadster vybavený pevnou odnímateľnou strechou prešiel komplexnou úpravou oboch koncov karosérie. Z prednej časti autor odrezal nemalý kus, pričom zasiahol aj vyklápacie svetlomety. Tie sú pravdepodobne nefunkčné. Vpredu sa totiž objavili odlišné hranaté svetlá a zmenil sa tiež nárazník. Výsledok prekvapujúco nevyzerá vôbec zle.

Zmeny v zadnej časti Corvette boli naozaj radikálne.
Zmeny v zadnej časti Corvette boli naozaj radikálne.
Zdroj: Reddit (thememelord_23)

Ešte zásadnejšie skrátený je zadok amerického športového auta. Corvette sa končí na úrovni poháňaných kolies, ktoré tak z veľkej časti vytŕčajú. Susedia z prepracovanou štvoricou výfukových koncoviek a jedným párom svetiel namiesto pôvodných dvoch. Zmenilo sa tiež veko batožinového priestoru. Jeho objem nepoznáme, no pravdepodobne bude len symbolický.

Proporcie zadnej časti sú zvláštne a nepochybne vyvolajú v mnohých ľuďoch otázky o tom, prečo Chevrolet čosi takéto absolvoval. Dôvod stojaci za týmto projektom môže prekvapiť. Majiteľovi sa auto zdalo byť príliš veľké a namiesto výmeny sa to rozhodol riešiť jeho skrátením. Vzhľadom na veľkorysé proporcie ciest a parkovacích miest v USA tomu nechápeme. Nech už je to akokoľvek, originálne upravená Corvette je na svete.

Diskusia  ()

Video

Diskusia