Bugatti W16.

Zaujímavosti Bugatti odhalilo utajované hyperšporty: Aké hračky pre milionárov prestížna značka zvažovala?

Foto: Bugatti

22.2. 9:00 Automobilka sídliaca vo francúzskom Molsheime ukázala trojicu konceptov, pri ktorých rozmýšľala nad sériovou výrobou. Jeden z nich chcela v roku 2015 vystaviť na stretnutí smotánky v Pebble Beach. Malo ísť o produkt, ktorý by sa predával popri type Chiron.

Tvorba konceptov je bežnou súčasťou automobilového folklóru. S takýmito vozidlami prichádzajú pravidelne mnohí výrobcovia, podstatne viac prototypov však zostáva ukrytých pred zrakmi verejnosti. Mnohé sa po nejakom čase rozoberú a ich časti putujú do šrotu. Iné zostanú v úschove. Z nej sa občas dostanú na svetlo, k čomu sa najnovšie odhodlalo Bugatti.

Francúzske eso v rukáve koncernu VW odhalilo v týchto dňoch utajované hyperšporty, o ktorých doteraz verejnosť nevedela. Pri všetkých mala pritom prestížna firma rozmýšľať nad sériovou výrobou. Jeden vznikol aj vo forme, ktorá mohla pokojne ísť na výstavisko. Aké hračky pre milionárov prestížna značka zvažovala? Aktuálne ukázala tri unikáty, na ktoré okrem iných upozornil portál Carscoops.

Video

Diskusia