Hneď na začiatku si úprimne priznajme, že Bugatti Chiron Super Sport 300+, ktoré je vyrobené v limitovanom počte 30 exemplárov, navyše so svojou gigantickou obstarávacou cenou neuveriteľných 4,17 milióna eur, je pre nás obyčajných smrteľníkov aj tak úplne nedostupné. Ale prečo sa zo zvedavosti nedozvedieť niečo o cene náhradných dielov?

Bugatti Chiron Super Sport 300+ náhradný diel.
Zdroj: Parts4USA

Fakt, že aj cena náhradného dielu prevyšuje predajnú cenu rôznych etablovaných superšportiakov, však stanovuje závratné štandardy z hľadiska dekadencie: americký predajca Parts4USA, ktorý predáva nehorázne drahé autodiely z automatového raja Las Vegas, teraz má na predaj kompletnú prednú časť pre Chiron Super Sports 300+. V cene je samozrejme doprava, ale tá nezaberie ani štvrť rozpočtu. Predajca si za náhradný diel pýta neuveriteľných 399 999 dolárov, čo je v prepočte približne 375 000 eur!

Bugatti Chiron Super Sport 300+ náhradný diel.
Zdroj: Parts4USA

Pre porovnanie, úplne nové Ferrari Roma alebo Ferrari Portofinosi môžete aktuálne kúpiť za niečo menej ako 200 000 eur a Ferrari 812 Superfast "zoženiete" za menej ako 300 000 eur. Možno s ním nebudete vyzerať ako v Chirone, ale stále máte štyri kolesá, volant a celkom pôsobivý motor. Predná časť Chironu bola podľa priložených dokumentov vyrobená v Rakúsku v septembri 2020 a je výrobcom certifikovaná ako originálny diel, prinajmenšom do dnešného dňa...

Mohlo by vás zaujímať: