Rat-rod inšpirovaný Lamborghini Espada.

Zaujímavosti Brutálna úprava alebo úplné barbarstvo? Z elegantného Lamborghini Espada sa stal drsný rat-rod

Foto: Art Kustoms

11.1. 12:00 Lamborghini Espada dostalo výrazne drsnejší imidž. Rat-rod založený na talianskej klasike plne odhaľuje svoj mohutný dvanásťvalec.

Lamborghini Espada patrí medzi málo vídané štvormiestne talianske superšportové automobily. Jeho elegantná karoséria je dielom legendárneho Marcella Gandiniho. Medzi rokmi 1968 až 1978 sa z dvojdverového GT s prvkami kupé vyrobilo 1217 kusov.

Rat-rod inšpirovaný Lamborghini Espada.
Rat-rod inšpirovaný Lamborghini Espada.
Zdroj: Art Kustoms

Espada bola pre Lamborghini najväčším komerčným úspechom až do príchodu modelu Countach. Ku koncu výroby produkoval jej dvanásťvalec so zdvihovým objemom 3,9 l 239 kW (325 k).  Jedno z radu ikonických Lamborghini, vyrobené v roku 1968, si do parády vzal francúzsky úpravca Art Kustoms a teraz smeruje do dražby.

Pre niekoho teraz môže byť pohľad na prestavané elegantné kupé bolestivý, s minulosťou nemá, až na karosériu, podvozok či motor, nič spoločné. Tento exemplár prešiel úprav v štýle "rat-rod", chýba mu lak karosérie, vyzerá veľmi industriálne a na prvý pohľad nedokončene. To však bol zámer tvorcov.

Rat-rod inšpirovaný Lamborghini Espada.
Rat-rod inšpirovaný Lamborghini Espada.
Zdroj: Art Kustoms

Medzi prednou nápravou a kabínou pracuje 3,9-litrový V12, ktorá pochádza z originálnej Espady. Kabína je extrémne minimalistická a industriálna. Okrem volantu, rýchlomeru a radiacej páky tu takmer nič neruší hladký kovový povrch. Z kovu sú vyrobené i opierky hlavy. Či už sa vám táto úprava páči, alebo nie, veľkú originalitu jej uprieť nemožno. Presvedčiť sa o tom môžete vo veľkej galérii.

Anketa
Páči sa vám takto upravená Espada?
  • 29%
  • 71%

Video

Diskusia