Dopravná nehoda Tesla Model X vs. Nissan GT-R.

Zaujímavosti Brutálna nehoda na americkej Floride: Tesla Model X skončila roztrhaná na dve polovice

Foto: YouTube (WPLG Local 10)

22.1. 12:02 Japonské športové auto narazilo do elektrického SUV, ktorého zadnú časť odhodilo o poriadny kus ďalej. Vodič vyviazol len s ľahkým zranením nohy. Pasažierov kupé museli hospitalizovať, no nie sú v ohrození života.

Ignorovanie červenej na semafore patrí k častým príčinám kolízií. Ak sa k tomu priráta vysoká rýchlosť, môže byť výsledok tragický. Incident kombinujúci tieto dva neduhy sa nedávno odohral na americkej Floride. Vinníkom bol vodič kupé Nissan GT-R, ktorý chcel preletieť cez križovatku na nesprávny svetelný signál. V rozlete ho ale zastavila Tesla Model X.

Japonská športová ikona musela kalifornský elektromobil nabrať v poriadnom tempe. Náraz bol totiž taký silný, že Tesla skončila roztrhaná na dve polovice. Jej zadnú časť odhodilo o poriadny kus ďalej. Zastavil ju až Volkswagen Golf vo vedľajšom pruhu, pričom kusy rozbitých áut zanechali riadne škody aj na kabriolete Ford Mustang. Nissan zostal po nehode úplne zdemolovaný. Deformácie v konštrukcii strechy dokumentujú, že stret áut musel byť skutočne tvrdý.

Vinníkom havárie bol vodič športového modelu Nissan GT-R.
Vinníkom havárie bol vodič športového modelu Nissan GT-R.
Zdroj: YouTube (WPLG Local 10)

Brutálna nehoda si nevyžiadala žiadne ľudské životy. Našťastie, v elektrickom SUV bol len vodič, ktorý vyviazol s ľahkým zranením nohy. Prípadní pasažieri sediaci na zadných sedadlách by to mali ťažšie. Jose Diaz sediaci za volantom bol síce mimo priamej zóny nárazu, pri jeho sile môže aj tak ďakovať vysokej úrovni bezpečnosti jeho Tesly.

Oboch pasažierov japonského kupé museli hospitalizovať. Šoféra len s menšími zraneniami, kým jeho priateľka sediaca na výrazne viac zničenej strane auta bola zranená ťažšie. V ohrození života však nie sú. Vzhľadom na okolnosti havárie môžu hovoriť o veľkom šťastí, nabudúce si snáď na svoju rýchlosť či svetlo na semafore dajú väčší pozor.

Diskusia  ()

Video

Diskusia