Brabus Mercedes-Benz G500

Zaujímavosti Brabus šľachtí Mercedes-Benz G 500

Foto: Brabus

18.8. 2018 15:00 Svetoznámy tuner naordinoval osemvalcu prídavnú riadiacu jednotku, no svoju pozornosť sústredil najmä na karosériu terénnej legendy.

Začiatkom roka uviedol Mercdes-Benz druhú generáciu triedy G, ktorej predchodca existoval takmer štyri desaťročia. Vozidlo komplexne prepracoval s dôrazom na zachovanie jeho charakteru. Cieľ sa podarilo splniť stopercentne, o čom sme sa presvedčili počas prvej jazdy. Teraz sa nový off-road pomaly dostáva na cesty. Neuniklo to úpravcom, medzi prvými sa hlási o slovo Brabus.

V kabáte od firmy Brabus vyzerá off-road poriadne drsne
V kabáte od firmy Brabus vyzerá off-road poriadne drsne
Zdroj: Brabus

Svetoznámy tuner z Bottropu aktuálne šľachtí model G 500. Jeho dvakrát prepĺňanému štvorlitrovému osemvalcu naordinoval prídavnú riadiacu jednotku, ktorá prináša výrazné zlepšenie parametrov. Maximálny výkon sa posunul z 310 kW (421 k) na okrúhlych 368 kW (500 k). Výrazne sa zvýšil aj krútiaci moment, jeho maximum stúplo približne o stovku na konečnú úroveň 710 Nm. Vďaka tomuto posilneniu zvládne Géčko zdolať disciplínu 0-100 km/h v priebehu 5,7 sekundy.

Renomovaný špecialista na trojcípu hviezdu sústredil svoju pozornosť najmä na karosériu terénnej legendy. V prednej časti dostal hranatý obor okrem obligátnych označení Brabus podnárazník s diódovými linkami, lesklé dielce z verzie AMG a karbónový nadstavec kapoty, ktorý obsahuje falošný vstup vzduchu. Z rovnakého materiálu je strešný komponent hostiaci ďalšie dva LED moduly.

Okrem osvetlenia pripomínajúceho modely G 63 a G500 4x42 sa na streche objavilo aj mohutné krídlo, ktoré pozostáva z troch častí. Nárazník tu taktiež dostal pochrómované pásiky evokujúce variant AMG. Zadné partie sú inak pôvodné, rovnako ako tie bočné. Výnimkou sú iba disky kolies vlastnej výroby. Na výber je viacero rozmerov, predstavený exemplár má 23-palcové kúsky. Interiér disponuje typickou bižutériou v podobe koberčekov, kovových pedálov či podsvietených prahových líšt. Samozrejme, za správnu cenu toho Brabus dokáže urobiť aj podstatne viac.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia