Brabus Mercedes-AMG G63

Zaujímavosti Brabus Mercedes-AMG G63: Modrá je dobrá

Foto: Brabus

26.9. 2018 13:00 Z dielne renomovanej firmy vyšiel špičkový model off-roadu, ktorého vnútro prešlo komplexnou premenou v podobe alcantary, kože a karbónu.

Po nekonečne dlhom čase sa Mercedes-Benz odhodlal na generačnú výmenu legendárnej triedy G. Druhé vydanie prinieslo začiatkom roka klasicky štylizované plechy, pod ktorými sa však skrýva vozidlo vylepšené vo všetkých smeroch. Premene sa nevyhol ani interiér. Oproti predchodcovi je priestrannejší a taktiež luxusnejší, no sériový stav nemusí každému stačiť.

Pôvodné povrchové materiály vymenil úpravca za záplavu modrej
Pôvodné povrchové materiály vymenil úpravca za záplavu modrej
Zdroj: Brabus

Ak chce niekto kabínu off-roadu vyšperkovať, môže sa obrátiť napríklad na renomovanú firmu Brabus. Tá už nemeckú obludu upravila vo verzii G500. Nedávno z jej dielne vyšiel špičkový model G63, jeho zovňajškom sa však tuner nepochválil. Namiesto toho sa zameral na interiér. Modrá je dobrá, tak by bolo možné výsledok zhodnotiť asi najlepšie.

Vnútro nemeckého svalovca prešlo komplexnou premenou, v ktorej hrali hlavnú úlohu práve modré odtiene. Túto farbu má alcantara i ozdobne prešívaná koža. Dvojicu materiálov nájdeme nielen na sedadlách, pokrývajú tiež kompletnú palubnú dosku, strop a dokonca aj podlahu či centrálny tunel. Čalúnenie dopĺňajú karbónové obklady. Finálny vzhľad iste nezachutí každému, honosný náboj mu však nemožno uprieť. Cenu takejto interiérovej premeny nepoznáme.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia