Mercedes-Benz A 250 s balíkom B 25

Zaujímavosti Brabus ladí Mercedes A 250 na 270 koní

Foto: Brabus

7.12. 2018 14:50 Kompakt dostal ostrejšie tvarovaný bodykit, dvadsaťpalcové disky kolies, kvarteto výfukových koncoviek a upravený dvojliter.

Portfólio športových áut trojcípej hviezdy obohatil v septembri nový vstupný model. Do rozrastajúcej sa rodiny Mercedes-AMG pribudol hatchback A 35, ktorý momentálne prichádza do predaja na viacerých trhoch. Dočasne sa stáva špičkou ponuky. Na tejto pozícii vymieňa model A 250, no pre ten ponúka Brabus balík B 25 zmenšujúci rozdiely medzi dvojicou vozidiel.

Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov
Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov
Zdroj: Brabus

Známy tuner vybavil Áčko vlastnými označeniami, no okrem toho mu dal tiež veľký predný spojler a extra dielce v nárazníku. V bočnej časti karosérie mohutné disky kolies. Predstavený exemplár obúva dvadsiatky, firma však pre kompakt ponúka aj viacero menších ráfikov. Nezabudla ani na zadnú časť automobilu. V nej sa objavilo veľké strešné krídlo a tiež difúzor, ktorý lemujú štyri koncovky výfuku obalené karbónom. Tie zakončujú potrubie vybavené aktívnymi klapkami.

Vo vnútri zostal Mercedes takmer nedotknutý, došlo akurát na inštaláciu tradičnej bižutérie. Ide napríklad o koberčeky s logom Brabus. Okrem nich ho nesú aj kovové pedále či prahové lišty, ktoré sú podsvietené. Symbol spoločnosti z nemeckého Bottropu sa dostal aj pod kapotu. Zdobí kryt hlavy preprogramovaného motora, ale tiež priepustnejší sací systém.

Dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec ladí úpravca na 199 kW, čo je v prepočte 270 koní. Oproti fabrickej verzii A 35 má teda ešte nejaký hendikep. No prekonáva ju krútiacim momentom, ktorý dosahuje v prípade modelu B 25 maximum až 430 Nm. Stovka vďaka tomu padne za 5,9 sekundy. Tuner sa aktuálne chystá na ďalšie verzie triedy A, venovať sa bude aj naftovým kúskom.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia