ikona

Zaujímavosti Znovuzrodenie legendy: Dočkáme sa BMW Z5?

Foto: X-Tomi Design

27.5. 2017 10:30 Bavorská automobilka má podľa kuloárnych informácií tendenciu vrátiť sa k výrobe dvojmiestneho roadsteru. Dočkáme sa ešte veľkého comebacku radu Z?

BMW radu Z si v minulosti získali mnohých šoférov najmä vďaka kompaktným rozmerom, výkonným šesťvalcom či atraktívnemu dizajnu. Výroba Z4 však začiatkom roka 2016 skončila a odvtedy dvojmiestny roadster v ponuke bavorského výrobcu chýba. Táto situácia by sa však už čoskoro mala zmeniť. Server carwow.uk pre niekoľkými dňami informoval, že by ju už v roku 2018 mohol vyriešiť príchod novinky s označením Z5.

Bavorský roadster by sa na trh mohol vrátiť v roku 2018, takto si jeho dizajn predstavue grafik X-Tomi
Bavorský roadster by sa na trh mohol vrátiť v roku 2018, takto si jeho dizajn predstavue grafik X-Tomi
Zdroj: X-Tomi Design

Práve ako reakciu na správy posledného týždňa sa maďarský grafik X-Tomi pokúsil o realistické stvárnenie roadsteru. Ten dostal črty, ktoré ho opticky spájajú s modelmi radu 4. Dá sa však očakávať, že Z5 bude podstatne modernejšia. Prinajmenšom svetlomety vozidla na grafickom renderi sú už teraz samé o sebe zastaralé. Je totiž takmer isté, že v prípade nového roadsteru sa k slovu dostane full-LED technológia. Dá sa teda očkávať, že reálne auto bude vyzerať ešte futuristickejšie.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia