ikona

Zaujímavosti BMW radu 5: Absurdný nepodarok z Ameriky

Foto: Reddit

24.2. 17:28 Niektorí majitelia dokážu svojich štvorkolesových miláčikov posunúť na úplne inú úroveň. Tienistú stránku tuningu spoznal tentokrát majiteľ staršieho päťkového BMW.

Kombinovať dizajnové prvky z rôznych častí automobilového sveta väčšinou nie je dobrý nápad. Istý Američan napriek tomu vytvoril kríženca dvoch klasík z opačných koncov veľkej mláky, čoho výsledkom je maximálne tak smiech cez slzy. Základom jeho výtvoru je BMW 5 generácie E39, ktorému mali športovejší vzhľad dodať zadné partie z ikonickej Corvette. Tento absurdný nepodarok z Ameriky sa podarilo zachytiť na niekoľkých fotografiách publikovaných na sociálnych sieťach.

Nepodareného kríženca BMW a Corvette prezradí hlavne zadná časť
Nepodareného kríženca BMW a Corvette prezradí hlavne zadná časť
Zdroj: Reddit
Pohľad spredu na modifikovaného Bavora ešte neprezrádza nič nezvyčajné. Podľa všetkého celá predná časť ostala nezmenená, avšak už z profilu je jasné, že nie všetko je v kostolnom poriadku. Horizontálna línia sa končí v prázdnom priestore a vypuklý zadok tiež neveští nič dobrého. Aj v tomto momente by si ešte laik mohol myslieť, že ide stále o štandardný nemecký sedan.

Hovorí sa, že to najlepšie prichádza až na záver. V tomto prípade je zlatým klincom celá zadná časť, ktorá je posiata dizajnovými chuťovkami. Na prehnane veľkej mriežke, cez ktorú vidno pôvodnú karosériu, sa nachádzajú vlastnoručne vyrobené cúvacie svetlá a tri výfukové koncovky. Tie sú s najväčšou pravdepodobnosťou falošné. Dvojice okrúhlych brzdových svetiel boli prebraté z americkej klasiky Chevrolet Corvette generácie C4 alebo C5. Do tejto koláže majiteľ nezabudol zakomponovať pôvodné označenie 530i, ktoré len podčiarkuje komický charakter. 

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia