BMW Panoramic Vision je nový head-up displej, ktorý premieta informácie na celú šírku čelného skla. Tým vytvára interakčnú a informačnú plochu pre všetkých cestujúcich. BMW v súčasnosti vyvíja úplne novú technologickú platformu pre Neue Klasse, ktorá stanoví nové štandardy v oblasti trvalej udržateľnosti, dizajnu elektromobilov a digitalizácie.

Head-up displej bol doteraz viditeľný iba pre pasažiera na mieste vodiča. Teraz sa čelné sklo stáva jedným veľkým displejom a otvára tak úplne nové možnosti. Šofér sa rozhodne, či niektoré informácie chce zobraziť iba vo svojom vlastnom zornom poli, alebo či celý obsah uvidia všetci cestujúci. Informácie vidno na zatmavenej ploche na spodnom okraji čelného skla.

BMW Panoramic Vision
Zdroj: BMW

Palubný počítač s digitálnymi displejom sa prvýkrát objavil v BMW radu 7, v 80. rokoch. V roku 2001 systém BMW iDrive komplexne zredukoval ovládače a tlačidlá v interiéri. Krátko nato nasledovala prvá sériová výroba BMW head-up displejov. Nedávno sme vám priniesli článok o vozidle BMW i Vision Dee, ktoré demonštruje, ako nový head-up displej možno použiť.

Mohlo by vás zaujímať: