ikona

Zaujímavosti BMW M850i Night Sky vzdalo hold vesmíru

Foto: BMW

5.1. 12:52 Videli ste už auto obložené kúskami reálneho meteoritu? Doteraz ani my, BMW však unikátny materiál použil na novej osmičke.

Tvorbou špeciálnych edícií sa zaoberajú mnohé značky. Ich špecifiká sú väčšinou zanedbateľné, týkajú sa odtieňov laku či štandardného vybavenia. No existujú aj výnimky. Jednu momentálne prezentuje bavorská automobilka, predstavila model M850i Night Sky. V snahe upriamiť pozornosť na znovuzrodený rad osem naplno zamestnala oddelenie Individual.

Bavori vytvorili pre náročného zákazníka naozaj výnimočné kupé radu 8
Bavori vytvorili pre náročného zákazníka naozaj výnimočné kupé radu 8
Zdroj: BMW

Ako už napovedá názov „nočná obloha“, nové mníchovské kupé vzdalo hold vesmíru. Jeho najzaujímavejšou súčasťou sú kúsky skutočného meteoritu. Zo zaujímavo štruktúrovaných plátkov sú nielen obkladové panely, ale tvoria tiež povrch štartovacieho tlačidla, ovládača iDrive či podsvietených prahových líšt. Pôvod vzácneho materiálu BMW nespresnilo.

Grafiku inšpirovanú usporiadaním kovových kryštálikov v mimozemských objektoch vyznáva aj kožené čalúnenie pokrývajúce okrem sedadiel aj strop. Neštandardná je tiež centrálna lakťová opierka, obsahuje diódy imitujúce hviezdami posiate nebo. Povedal niekto Rolls-Royce?

Aj navonok je táto osmička unikátna. V prvom rade disponuje čiernym lakom, ktorý v spodnej časti plynulo prechádza do modrej farby. Kontrast tvoria sivé prvky opäť prezentujúce vzor známy ako Widmanstättenov. Týka sa to spätných zrkadiel, dielcov v nárazníku a blatníkoch, ale tiež brzdových kotúčov. Do nich hryzú strmene vytvorené na 3D tlačiarni. Označené sú podpisom Night Sky, čo je ďalší výnimočný dotyk tohto modelu M850i. Jeho cenu sme sa nedozvedeli.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia