Stavbárom, domácim kutilom a záhradkárom sa v rámci motoristického sveta nedostáva toľko zábavy, ako by si zaslúžili. Skĺbením kultového BMW M3 E92 a obrovského fúrika sa juhoafrickej firme Mad Dogs podarilo postaviť pick-up na základe jedného z najlepších športových vozov našej doby.

Minulý týždeň sme tu mali mokrý sen každého záhradkára a karavanistu v podobe Ferrari F12 Berlinetta s „guľou". Dnes tu zas máme výtvor juhoafrickej firmy Mad Dogs, ktorej sa nepozdával nevyžitý praktický potenciál BMW M3 generácie E92 (áno, tej jedinej s osemvalcom). Auto, ktoré si musí každý správny vodič vyskúšať aspoň raz v živote, dostalo korbu a Juhoafričania z neho spravili pick-up.

BMW M3 pick-up: Vysokootáčkový V8 pre vašu obľúbenú miešačku

BMW M3 E92 pick-up od Mad Dogs Motors

Pokiaľ je vám táto záležitosť povedomá, má byť prečo. BMW totižto 5 rokov dozadu vyrobilo jeden kus BMW M3 E92 vo verzii pick-up, no išlo len o fantasticky prevedený aprílový žart. Žartovný však nebol čas a parametre tohto výtvoru, pretože až do roku 2013, kedy Zelené peklo „obletel" Holden Maloo, išlo o najrýchlejší pick-up na Nurburgringu. Taktiež mu bol ponechaný štvorlitrový motor V8 s výkonom 308 kW/420 koní, nosnosť korby s hmotnosťou 450 kilogramov a maximálka kúsok nad 300 km/h.

Fanúšikom už tiekli sliny a pripravovali sa na utratenie úspor za drahý farmársky stroj, no značka označila tento počin za čistý fór. Na pomoc však prichádza ľudová tvorivosť a aj keď táto „pojazdná" a legálna em-trojka nie je priamym výtvorom bavorskej značky, na svedomí ju má partia Juhoafričanov. Na rozdiel od výtvoru z dielne BMW však vyzerá celkom reálne a máme nutkanie tvrdiť, že ide o celkom pekný voz aj napriek nákladnému priestoru.

BMW M3 pick-up: Vysokootáčkový V8 pre vašu obľúbenú miešačku

BMW M3 E92 pick-up od Mad Dogs Motors

Jedinou výraznejšou nevýhodou je aj napriek potvrdenej nosnosti niekde na hranici pol tony, priečelie nákladného priestoru, ktoré sa otvára dohora. Toto by mohla byť skutočne len jediná nevýhoda. Juhoafrický výtvor poháňa pôvodná jednotka z M3 E92, no Mad Dogs Motors naň primontovali kompresor. Oficiálne čísla nie sú zverejnené, no s kompresorom na palube si odvážime tipovať výkon motora niekde nad hranicou 500 koní.

Rovnako sa nám nepodarilo zistiť, či ide o jednorazový projekt a zábavku, alebo či vám Mad Dogs Motors po požiadavke o kópiu M3 pick-up na predaj odpovedia kladne. Jedna vec nám ale nedá spávať a tou je fakt, že zo zadnej nápravy ubudla hmotnosť a na jej plecia pribudol kompresorový výkon. Pokiaľ by vám Mad Dogs Motors vyrobili vašu vlastnú kópiu M3 pick-up, môžete si privyrábať sťahovaním menších kusov nábytka. Všetok zárobok by ale podľa všetkého zhltli permanentne horiace zadné pneumatiky.

Zdroj: viktor baláž