Zaujímavosti BMW M Sportage? Nie, toto nie je vtip, niekto takto naozaj "vytuningoval" žilinské SUV

Foto: Reddit/u/DrHazard_

8.6. 12:00 Ľudová tvorba je nevyčerpateľnou studnicou kreatívnych riešení. Takto ľahko vie niekto napríklad "zmeniť" Kiu Sportage na BMW, rovno dokonca z divízie M.

Rôznorodé úpravy automobilov sa stále tešia veľkej obľube. Hlavný tuningový prúd sa za ostatné roky zmenil, automobily bývajú menej extravagantné. Majitelia sa zväčša snažia aj napriek zásahom do zjavu vozidla zachovať čo najvyššiu mieru elegancie a dizajnovej čistoty. Potom sú tu však aj ľudia, ktorí k "tuningu" pristupujú inak.

"Vytuningovaná" Kia Sportage.
Zdroj: Reddit/u/DrHazard_

Kia Sportage je etablovaný model, ktorý sa vyrába v žilinskej fabrike kórejskej automobilky. Z pohľadu dizajnu sa o jeho aktuálnej generácii od uvedenia vedú polemiky, no za škaredé auto ho rozhodne označiť nemožno. Napriek tomu sa jednému z majtieľov tohto SUV zdalo, že by si zaslúžilo vylepšenie v podobe novej čelnej masky. Kde inde sa inšpirovať, ak nie na známom Aliexpresse?

"Tuning z Aliexpressu" je pojem sám o sebe a aj tento príklad ukazuje, prečo je vnímaný posmešne. Majiteľ Kie Sportage si za približne 170 eur objednal novú čelnú masku, ktorá mala jeho vozidlo priblížiť prémiovkám. Inšpirácia legendárnymi obličkami BMW tu je viac než zrejmá, najkomickejšie sú však tri pásiky, ktoré odkazujú na divíziu BMW M. Ide o podobnú kategóriu úprav, ako keď si niekto na svoj Mercedes E 220d nalepí štítok AMG. Na čo je to dobré? Mimochodom, toto nie je prvý vtipne "vytuningovaný" Sportage, o ktorom sme písali. Toto dielko tiež stojí za zmienku. Čo na takúto čelnú masku hovoríte vy?

Anketa
Čo na takýto "tuning" Kie Sportage hovoríte vy?
  • 74%
  • 13%
  • 13%

Video

Diskusia