Bizarné zákony zväčša pochádzajú z iných krajín sveta, svoj smutný prípad však má aj Slovensko

Zaujímavosti Šialené zákony z celého sveta: Ktorý je najhorší?

Foto: Soňa Zverková

30.1. 13:00 Predpisy sú neoddeliteľnou súčasťou cestnej premávky. Vďaka nim dokážeme spolu na cestách jazdiť organizovane a tým pádom bezpečnejšie. Mnohé však dnes pôsobia prekvapivo vtipne.

Legislatíva regulujúca cestnú premávku sa vyvíja rovnako dlho, ako samotný automobil. Viac než storočie úprav či predpisov nám prinieslo mnohé, na ktorých sa dnes dá pousmiať, ale aj také, nad ktorými nejeden vodič zaplače. Prinášame prehľad najbizarnejších z nich.

Bizarné zákony zväčša pochádzajú z iných krajín sveta, svoj smutný prípad však má aj Slovensko
Bizarné zákony zväčša pochádzajú z iných krajín sveta, svoj smutný prípad však má aj Slovensko
Zdroj: Soňa Zverková

Zlatou studnicou šialených zákonov či predpisov v cestnej premávke je už tradične USA. Tamojší zákonodarný a právny systém do veľkej miery využívajú rozhodnutia súdov, ktoré sa potom ako precedensy dajú uplatňovať aj pri iných prípadoch a získavajú tak až nečakanú silu.

Samozrejme, mnohé zo zákonov sústredených v galérii sú dnes skôr archaickými spomienkami na doby minulé, vo svojej podstate sú však stále platné a to aj napriek tomu, že mnohé z nich v súčasnosti nikto nedodržiava. Iné zasa majú svoje reálne opodstatnenie, no sú tak špecifické, až sú vtipné.


Bizarné zákony z celého sveta nájdete v galérii


Tento zoznam nemá byť kritikou zvláštnych zákonov z celého sveta či nebodaj výsmechom ich tvorcom. Práve naopak, domnievame sa, že trochu humoru nikdy nie je na škodu a tieto perly zozbierané z celého sveta sa o zábavu postarať vedia. Koniec-koncov, bizarný zákon máme aj na Slovensku a je rovno jedným z najhorších. Nad ním sa totiž zasmejete len cez slzy. Jeho popis nájdete na poslednej snímke našej galérie .

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia