Ferrari je azda najznámejšou značkou na svete. Okrem nenahraditeľných jazdných vlastností je symbolom luxusu a prestíže. To však platí aj pre majiteľov, keďže tí majú na svedomí udržiavanie pozitívneho imidžu automobilky. A tak nie je prekvapujúce, že majitelia Ferrari sa musia držať istého kódexu. Ak ho porušíte, dostanete sa do nepriazne talianskej automobilky, a tá vám môže v budúcnosti odoprieť kúpu nového modelu. Svoje o tom vedia aj títo ôsmi "nešťastníci".

Tyga

Podľa obľúbeného bulvárneho plátku TMZ si americký rapper Tyga v roku 2016 zakúpil 2 luxusné autá: Rolls-Royce Ghost z roku 2012 a Ferrari 458 Spider z rovnakého modelového roku. Pred ukončením lízingu však Tyga prestal splácať svoje záväzky, a tak mu boli obe autá odobraté.

Lízingová spoločnosť tvrdila, že rapper im dlhoval približne 45 000 dolárov za Ferrari a takmer dvojnásobok za Ghost. Spoločnosť tak podľa amerických štandardov rappera žalovala o sumu navýšenú o právne trovy a úroky. Hoci sa to nezdá ako tragédia, táto zlá publicita spojená s menom Ferrari mu zabezpečila, že mu talianska automobilka odmieta predať akékoľvek nové vozidlo.