Ferrari 599 GTB Fiorano považujú čínske úrady za kovový šrot

Zaujímavosti Bez srandy: Na predaj je reálne Ferrari za 220 €

Foto: The Sun

19.6. 16:40 Neuveriteľná situácia v Číne. Do dražby tam smeruje Ferrari, ktoré má reálnu hodnotu vyčíslenú na 220 eur.

Ferrari 599 bolo vlajkovou loďou značky medzi rokmi 2006 až 2012. Predávalo sa s poctivou V12 so zdvihovým objemom 6,0 l a výkonom 456 kW (620 k) a 608 Nm. Svojho času išlo vďaka týmto parametrom o najsilnejšie Ferrari spôsobilé jazdy na bežných cestách v celej histórii.

Ferrari 599 GTB Fiorano považujú čínske úrady za kovový šrot
Ferrari 599 GTB Fiorano považujú čínske úrady za kovový šrot
Zdroj: The Sun

Exkluzívny superšport má ešte aj dnes pomerne veľkú hodnotu. Na Slovensku je aktuálne na predaj jeden, za ktorý si majiteľ pýta bezmála 100 000 eur. Teraz ho však viete kúpiť aj za zlomok tejto ceny. Čínske úrady totiž zabavili jedno Ferrari 599 GTB Fiorano, ktoré malo falošné EČV, nebolo poistené a ani nijak zaregistrované do systému evidencie vozidiel.

Ako informoval britský Sun, práve fakt, že auto bolo nepoistené a neprihlásené ho v očiach čínskych úradov extrémne degraduje. Rozhodli sa, že ho v dražbe ponúknu za vyvolávaciu cenu 220 eur. Presne takú hodnotu totiž auto pre nich má - bez akejkoľvek evidencie o jeho histórii totiž z pohľadu štátu ide iba o kovový šrot.

Smiešnu cenu vysvetľuje i fakt, že v praxi je v Číne zakázané toto auto šoférovať a nepodarí sa vám ho už ani prihlásiť. Je však naozaj bezcenné? To ani náhodou. Vidlicový dvanásťvalec pod jeho dlhočiznou kapotou ešte stále funguje a aj inak je auto plne pojazdné. Po obrovskej medializácii toto vozidlo pravdepodobne pri cene 220 eur nezostane.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia