Verejná doprava pozostáva zo všetkých tých červených, modrých, žltých alebo bielych vozidiel, ktoré sa zdajú byť nudnou, ale užitočnou súčasťou nášho každodenného života. V Berlíne sa túto formu dopravy snažia neustále spopularizovať a darí sa im to nápaditými marketingovými kampaňami.

Teraz sa rozhodli pre jeden z najoriginálnejších projektov vôbec. Do piatku si môžu cestujúci zakúpiť denný lístok v hodnote 8,80 €, ktorý je jedlý a je natretý konopným olejom. Je vložený do plastového vrecka, aby zostal čerstvý a čistý až do konca dňa... Dopravný podnik Berliner Verkehrsbetriebe upozorňuje, že ich konopný olej neobsahuje omamné zložky ako THC alebo CBD

Hovorí sa, že konopný olej je rovnako neškodný ako slnečnicový, tekvicový alebo olivový olej. Tvrdia, že konopný olej pôsobí uvoľňujúco, no bez uvedených zložiek to nebolo dokázané. To však BVG nezabránilo v odoslaní nasledujúcej správy: "Vianoce sú najkrajšie obdobie v roku - keď ich netrávite hľadaním parkovacieho miesta alebo nakupovaním na poslednú chvíľu.  Ak si chcete na Vianoce oddýchnuť, môžete to urobiť s nami - BVG.  A na extra relax sme našli ďalší liek."