Britský vodič zastavený políciou.

Zaujímavosti Babrák roka! Našetril si na AMG, no dlho si ho neužil: Polícia ho skonfiškovala po hodine jazdy

Foto: Twitter/ GMP Traffic

23.5. 10:00 Britský vodič sa mohol tešiť z nového Mercedesu s prívlastkom AMG, no dlho mu to nevydržalo. Do hodiny ho policajti zastavili za prekročenie rýchlosti a nakoniec všetko dopadlo tak zle, že mu auto skonfiškovali.

Vo Veľkej Británii sa odohral príbeh, ktorý by bol skvelým základom trpkej komédie. Každý z automobilových nadšencov to dobre pozná. Dlho si odkladáte peniaze na to, aby ste si kúpili vysnené auto a keď ho nakoniec máte, robí vám obrovskú radosť. Tak sa musel cítiť aj Brit, ktorý si zadovážil Mercedes-AMG A45 predchádzajúcej generácie.

Vozidlá s prívlastkom AMG sú známe svojimi dynamickými schopnosťami a inak to zjavne nebolo ani v tomto prípade. Už po hodine totiž nového majiteľa nabrúsenej triedy A ladenej na 280 kW (381 k) a 475 Nm zastavila polícia za prekročenie rýchlosti. Mal dostať upozornenie, možno pokutu, a pokračovať v jazde. To, čo nasledovalo, sa však vodičovi muselo zdať ako výjav z hrozného sna.

Pri prehliadke dokladov vozidla policajti zistil, že muž si svoje AMG ešte nestihol, resp. zabudol poistiť, takže na ňom po bežných cestách prakticky jazdil nelegálne. Na základe tohto faktu muži zákona vozidlo skonfiškovali a je len malá šanca, že sa k nemu majiteľ opäť dostane. Časom by totiž malo byť zaradené do verejnej dražby. Svoju novú pýchu, výkonný Mercedes-AMG A45, si babrák roka užil hodinu.

Video

Diskusia