Alpine A110

Zaujímavosti Na aukciu sa chystá zachovaný Alpine A110

Foto: RM Sotheby's

31.1. 2018 15:01 Francúzsky veterán má za sebou tretiu priečku v kategórii na pretekoch Targa Florio i štvrťstoročia dlhý garážový odpočinok.

Najkrajším autom minulého roka sa v týchto dňoch na parížskom podujatí Festival Automobile International stal Alpine A110. Ľahké športové kupé oslovilo dizajnom, ktorý zmiešal moderné prvky s retro vzhľadom svojho predchodcu. Ten je dnes vyhľadávanou raritou. Momentálne sa jeden exemplár chystá na aukcia, k dispozícii bude už o pár dní opäť vo francúzskej metropole.

Tento exemplár Alpine A110 hodnotou prevyšuje modernú verziu
Tento exemplár Alpine A110 hodnotou prevyšuje modernú verziu
Zdroj: RM Sotheby's

Dražobná spoločnosť RM Sotheby’s pripravuje predaj bieleho modelu 1 600 S z roku 1974, ktorý sa vyznačoval objemnejším motorom s podstatne vyšším výkonom. Jeho kombinácia s nízkou hmotnosťou vyústila vo výborné dynamické schopnosti. Alpine sa preto krátko po výrobe zúčastnil známych sicílskych pretekov Targa Florio, kde skončil na tretej priečke vo svojej kategórii.

Francúzske kupé sa motoršportu dlho nedržalo, ešte v roku 1975 sa odobralo na štvrťstoročia dlhý garážový odpočinok. Na prelome milénií ho pôvodný majiteľ predal. Ďalší vlastník podrobil veterána generálke, ktorá zasiahla motor, prevodovku, spojku či brzdy. Technika je vďaka tomu plne funkčná. Alpine A110 prešiel aj kozmetickými dotykmi, no vo veľkej miere zostáva zachovaný v pôvodnej forme. Vďaka tomu jeho cenu odborníci odhadujú na 130- až 140-tisíc eur.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia