Fakt, že sa objavil vo filmoch o Jamesovi Bondovi, má niečo do seba a repliky tejto verzie sú veľmi žiadané. Ešte zaujímavejšia je však kópia, ktorá patrila samotnému agentovi 007 - Seanovi Connerymu.

Aston Martin DB5
Zdroj: Broad Arrow Auctions

Kópia je z roku 1964, pôvodne však nepatrila hercovi, ktorý ju o niekoľko rokov neskôr kúpil prostredníctvom britského špecialistu RS Williamsa. V skutočnosti, krátko po jej kúpe musel vykonať niekoľko mechanických opráv a predovšetkým ju prelakoval a vrátil ju do sivej farby Snow Shadow Grey, ktorú nosila v bondovkách.

Stav auta je prakticky bezchybný, na exteriéri nie je vidieť ani najmenší škrabanček. Mechanická časť je v tomto prípade dôležitá najmenej, ale stále hovoríme o 4,0-valcovom motore, ktorý vyvinie výkon 286 koní a maximálny krútiaci moment 379 Nm prenášaný prostredníctvom 5-stupňovej manuálnej prevodovky. Vďaka tomu (aspoň pri výrobe) zrýchlil z 0 na 100 km/h za 7,1 sekundy a dosiahol maximálnych 229 km/hod.

Aston Martin DB5
Zdroj: Broad Arrow Auctions

Aston Martin DB5 od Seana Conneryho bude dražený spoločnosťou Broad Arrow Auctions na podujatí Monterey Jet Center a odhaduje sa, že víťazná ponuka by mohla dosiahnuť 1,4 až 1,8 milióna eur. Zaujímavosťou je, že ktokoľvek získa Aston Martin, bude si môcť užiť príležitosť nechať sa odviesť samotným Jackiem Stewartom, renomovaným britským vodičom a blízkym priateľom zosnulého herca.