Automobilový tuning v podani Carlex Design, Mansory či spoločnosti Overfinch má svoju tradíciu, všetky tri mená majú zvučný cveng. Teraz zhodou okolností v krátkom časovom rozpätí predstavili tri úpravy, ktoré z beztak luxusných SUV spravia neprehliadnuteľné extravagantné kúsky. Ak by ste mali dostatočný rozpočet, ktoré z týchto troch áut by ste si vybrali na základe vzhľadu? Hlasujte v našej ankete!

Land Rover Defender od Carlex Design

Off-road vyrábaný na Slovensku v drsnej úprave poľského úpravcu vyzerá geniálne a pre nás je víťazom dnešného porovnania. Môže za to nielen jeho exteriér, ktorý zvýrazňuje niekoľko karbónových prvkov, unikátny lak "Racing Green" či zákazkové kolesá. Boduje aj interiérom, ktorý je zahalený do štýlovej hnedej kože.

Land Rover Defender od Carlex Design.
Zdroj: Carlex Design

V kabíne možno nájsť viaceré zelené detaily, ktoré ladia s exteriérom vozidla, ale aj brúsenú kožu. Carlex sa nepúšťal do úprav pohonného ústrojenstva Defendera, ale zostal len pri optickom tuningu. Cena tohto balíka štartuje na čiastke okolo 41 000 eur.

Audi RSQ8 od Mansory

Mansory sa, na rozdiel od Carlexu, Audi RS Q8 venovalo aj po stránke jazdných vlastností. Špičkové parametre ďalšieho súťažiaceho, ktorý vzniká na Slovensku, sa teraz pohybujú na úrovni 574 kW (780 k) a 1 000 Nm. Super-SUV dokáže pokoriť rýchlostnú métu 320 km/h a svedčí o tom aj jeho extrémny bodykit.

Audi RS Q8 od Mansory.
Zdroj: Mansory

V zadnej časti Audi zdobí štvorica unikátnych výfukových koncoviek spolu s výrazným difúzorom, vpredu má zasa zväčšené nasávacie otvory. RS Q8 od Mansory môže obúvať až 24" (!!!) disky kolies. V interiéri sa však v tomto prípade menili len drobnosti a viac-menej si zachováva pôvodný ráz.

Land Rover Range Rover od Overfinch

Overfinch Velocity Final Edition sa zakladá na Range Roveri a z dnešného porovnania ide o najdecentnejšiu úpravu. Mansory zvyčajne mieri na extravaganciu, Overfinch skôr na eleganciu. To však luxusnému SUV neuberá na šarme, práve naopak. Ústredným prvkom tohto diela sú karosárske prvky vyrobené z kovaného karbónového kompozitu, ktorý vyvinulo Lamborghini v kooperácii s firmou Boeing.

Range Rover od Overfinch.
Zdroj: Overfinch

Spojenie bieleho laku "Fuji White" a špeciálneho karbónu vytvára peknú kontrastnú kombináciu. Super-SUV s cenovkou začínajúcou na hranici 235 000 eur obúva 23" disky kolies a údajne má aj športové výfukové potrubie s aktívnou klapkou, ktorú viete ovládať cez Bluetooth.

Anketa: Ktoré z týchto SUV by ste si vybrali?