ikona

Zaujímavosti Amarok sa chystá na arktickú expedíciu

Foto: Arctic Trucks

18.1. 15:18 Špecializovaná firma vybavila nemecký pick-up komponentmi pre čo najlepšiu priechodnosť a pripravila vybavenie umožňujúce prežitie v divočine.

Mimo spevnených povrchov patrí Volkswagen Amarok k dostatočne schopným strojom, no v sériovej forme má svoje hranice. Tie sa dajú posunúť pomocou úprav. Variant určený do najnáročnejších podmienok prezentuje jeden exemplár nemeckého pick-upu, ktorý sa chystá na arktickú expedíciu. Na ňu ho pripravila špecializovaná firma Arctic Trucks.

Tento modifikovaný VW Amarok len tak niečo nezastaví
Tento modifikovaný VW Amarok len tak niečo nezastaví
Zdroj: Arctic Trucks

Nemec dostal sklolaminátové rozšírenie blatníkov, ktoré musia pojať obrovské kolesá. Na sedemnásťpalcových diskoch sú natiahnuté pneumatiky s mierami 315/70 R17 a terénnym dezénom. Veľké obutie zväčšuje svetlú výšku, ďalších 25 milimetrov pridáva úprava pruženia. Vďaka tomu by mal byť tento Amarok schopný prekonať takmer akúkoľvek prekážku.

Pick-up disponuje aj špecifickým vybavením umožňujúcim prežitie mimo civilizácie. V jeho útrobách nájdeme hasiaci prístroj, lekárničku obsahujúcu aj defibrilátor, sadu s náradím, zdvihák, extra osvetlenie či prenosný generátor. Čerešničkou na torte je kávovar. Technická stránka sa nezmenila, pohon VW zabezpečuje trojlitrový naftový šesťvalec s výkonom 165 kW (224 k).

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia