Obrnená Giulia sa pripojila k 1 770 autám, ktoré využívajú talianski policajti. Najnovšieho člena rodiny budú aktívne používať rôzne stanice po celej krajine, takže vozidlo sa bude neustále pohybovať.

Obrnená Alfa Romeo Giulia pre Carabinierov
Zdroj: Alfa Romeo

Tradične zafarbená Giulia sa vizuálne od ostatných modelov nelíši, no dosahuje úroveň bezpečnosti B4. To znamená, že čelné sklo, bočné okná, predné dvere a zadné okná sú schopné zachytiť projektily z pištolí a pušiek. V spoločnosti Alfa Romeo dodatočne ochránili aj palivovú nádrž a do interiéru boli pridané špeciálne držiaky na zbrane.

Okrem svetlometov a výstražných svetiel je auto vybavené aj rádiovým systémom, špeciálnou uzamykacou bunkou a externým zosilňovačom. Po kapotou sa nachádza benzínový štvorvalec s výkonom 147 kW (200 k), ktorý využíva pohon zadných kolies a 8-stupňovú automatickú prevodovku.

Alfa Romeo dodáva policajné vozidlá Carabinierom už od roku 1951. Prvým modelom bola MAtta 1900 M a o rok neskôr sa k nej pridpojil sedan 1900. V posledných desaťročiach sa do skupiny dostalo množstvo modelov rôznych tvarov a objemov. V roku 2016 sa policajtom dostala do rúk aj najsilnejšia verzia Giulia Quadrifoglio poháňaná 2,9-litovým šesťvalcom.