Mercedes-Benz triedy G je ikonou svojej kategórie a najmä medzi mužmi sa nájde len málo jedincov, ktorí by po ňom v kúte duše netúžili. Stuttgart si svoj off-road na Slovensku cení prinajmenšom na 95 820 eur v prípade nedávno uvedenej dieselovej verzie, za osemvalcový benzín zaplatíte ešte o 12 000 eur viac. Existuje možnosť, ako sa k nemu dostať i lacnejšie?

Po prestavbe sa Jimny na Géčko ponáša takmer bezchybne
Zdroj: Liberty Walk

Rovnakou otázkou sa zaoberali aj v tuningovej spoločnosti Liberty Walk, keď tvorili prvé náčrty zobrazujúce Suzuki Jimny prerobené na obraz terénnej trojcípej hviezdy. S Géčkom už Japonci majú svoje skúsenosti, sami upravili verziu Mercedes-AMG G 63 podľa vlastného gusta a teraz časť jej charizmy preniesli práve na agilné Suzuki.

Jimny originál imituje takmer perfektne. Okrúhle svetlá, obdĺžniková čelná maska, výrazný predný nárazník či čierna kapota sú len zlomkom úprav. Suzuki si obulo aj podstatne väčšie kolesá skryté pod čiernymi blatníkmi, privlastnilo si niekoľko strešných spojlerov či dokonca aj charakteristický nosič rezervy.

Nedá sa povedať, že by to Jimnymu úplne seklo, ide skôr o tuningový showcar, Liberty Walk však svoj cieľ bezpochyby naplnilo. Terénny Japonec je takmer dokonalou kópiou triedy G, avšak v približne polovičnej mierke. Laik by si však tieto dve autá mohol zmýliť bez problémov. O dostupnosti kitu potrebného na konverziu zatiaľ japonský úpravca neinformoval.

Zdroj: Filip Kadlečík