Hrdza trápi všetky kovy, nie len karosérie automobilov. Ako ju opraviť čo najlacnejšie?
Denis Milo
Denis Milo

Zaujímavosti Ako pripraviť staré hrdzavé auto na predaj či technickú prehliadku za menej než 5 eur?

Foto: slavorum_official

23.8. 13:00 Čaká vás STK či predaj vozidla a vy neviete ako rýchlo a lacno opraviť deravé prahy či iné prehrdzavené časti vášho auta? Jeden slovenský majiteľ sa vynašiel.

Korózia robí vrásky mnohým majiteľom starých áut, no ako ju čo najrýchlejšie vyriešiť? Napríklad pred technickou kontrolou alebo predajom? Zabudnite na drahé a časovo náročné zváranie, brúsenie, gitovanie či prirábanie nových plechov. Na opravu hrdzavých a deravých časti karosérie automobilu nepotrebujete ani brúsku, šmirgeľ, zváračské náradie, git alebo tmel. Auto sa dá opraviť oveľa ľahšie, jednoduchšie a lacnejšie. Budete potrebovať len dve veci, s ktorých jednu máte určite u seba doma a druhú kúpite v obchode za menej než 5 eur.

Pripravte si teda nožnice a izolačnú pásku vo farbe karosérie vozidla a vrhnite sa na to. Za pár minút máte prácu hotovú. Verte či neverte, pokiaľ narazíte na zhovievavého (známeho) technika, možno technickú kontrolu zvládnete. Kamerový systém zabudovaný na staniciach technickej kontroly totiž uvidí len drobný rozdiel v odtieni farby, no nie to, či sú plechy v poriadku, alebo len prelepené izolačnou páskou rovnakej farby.

Hrdzavé časti karosérie sa dajú
Hrdzavé časti karosérie sa dajú "opraviť" aj týmto spôsobom.
Zdroj: slavorum_official

Tento rýchly spôsob "opravy" si v ostatných dňoch získal pozornosť na internete, postaral sa oň jeden slovenský majiteľ starého modelu Škoda Felicia. Rozsiahlu koróziu na piatych dverách sa mu podarilo dobre zamaskovať. Samozrejme, páska nezabráni ďalšej degradácii kovu a ak ňou budete riešiť takéto problémy stále, časom sa môže celé auto rozsypať. Ako pravidelný servisný úkon to preto určite neodporúčame. 

Denis Milo
autor Denis Milo
Diskusia  ()

Video

Diskusia