Prvá generácia

Ford Mustang prvej generácie bol predstavený v roku 1964 na autosalóne v New Yorku. V očiach Fordu mal model dokonalý dizajn spárovaný so skvelou cenou. Ford dokonca šiel naplno do reklamy v televízii s dôrazom na dizajn a cenu auta. Automobilka masívne investovala do marketingu, pričom reklamy sa vysielali počas najpopulárnejších show. Podľa dostupných informácií mali reklamy celkovo 29 miliónov divákov.

Ford Mustang I (1964)
Zdroj: Ford

Nenechajte si ujsť históriu Fordu Mustang v galérii!

Keď sa Mustang v roku 1965 dostal k predajcom, počas prvého víkendu ich navštívilo viac ako 4 milióny zákazníkov. Vďaka lákavej cene dostal Ford viac ako 22-tisíc objednávok. Američania si Mustang zamilovali, vrátane celebrít z Hollywoodu.

Len za štyri mesiace od uvedenia na trh Ford predal viac ako 100 000 Mustangov, čím sa zaradil medzi 5 najpredávanejších vozidiel v Spojených štátoch. V prvom roku sa predalo viac ako 420 000 Mustangov, čo z nich robí najúspešnejšie športové auto (alebo muscle car) vôbec.

Len o dva roky neskôr od predstavenia, v roku 1966, zišiel z výrobnej linky v montážnom závode v Dearborne miliónty Mustang. Mustang nemal na svedomí len rekordy, ale aj obrovský vplyv na americkú ekonomiku po 2. svetovej vojne.