Tento model je vybavený pôvodným motorom z dielne Cadillacu s objemom 8,2-litra. Podľa dostupných informácií si ho v roku 1974 Elvis Presley zakúpil priamo v Madison Cadillac Inc.. K autu dostane nový "kráľ rocku" všetky pôvodné papiere, ktoré by mali uspokojiť aj tých najmenej dôverčivých fanúšikov a konšpirátorov. 

Vo svojej dobe umelec zaplatil za model približne 12 500 dolárov, ale buďte opatrní , pretože hoci má spevákovu poznávaciu značku 1-ELVIS, nebolo to jeho jediné auto a odhaduje sa, že Presley kúpil počas svojho intenzívneho života viac ako 200 Cadillacov.

Cadillac Fleetwood Brougham.
Zdroj: Car & Classic

Tento konkrétny dostal Elvisov lekár už v roku 1976. Dr. G. Nichopoulos auto používal ďalších desať rokov,až dokým ho súčasný majiteľ kúpil v roku 1990. Predávajúci zo Švédska teraz cíti, že nastal čas rozlúčiť sa s kúskom hudobnej histórie a ísť ďalej. Balíček, ktorý k autu poskytuje Car & Classic, obsahuje navyše historické obrázky, veľké pozadie „Graceland“ a zarámovaný kľúč zo 14-karátového zlata. Vozidlo vyžaduje intenzívny servis, aby ste si ho mohli užiť, ale je kompletné.