AC Schnitzer BMW i8

Zaujímavosti AC Schnitzer okorenil tvary BMW i8

Foto: AC Schnitzer

3.3. 2017 14:11 Tuner sa zameral na vizuálnu stránku plug-in hybridu, hlavné slovo mali uhlíkové vlákna. Kontrastujú s matným červeným povrchom karosérie.

Bavorská í-osmička je exotický automobil, ktorý sa vyznačuje veľmi špecifickým dizajnom. Zušľachtiť futuristické línie tohto kupé nie je jednoduché. Najnovšie sa o to snažil AC Schnitzer, renomovaný tuner z nemeckého Aachenu. Zameral sa pritom na vizuálnu stránku. Tvary plug-in hybridu okorenil vo viacerých oblastiach a hlavné slovo mali uhlíkové vlákna.

BMW i8 v úprave renomovanej firmy AC Schnitzer
BMW i8 v úprave renomovanej firmy AC Schnitzer
Zdroj: AC Schnitzer

Z tohto trendového materiálu vyrobila firma množstvo komponentov. Karbón tvorí veľký predný spojler s dvojicou menších prítlačných plôch na každej strane, centrálny dielec na odvetrávanej kapote, otvory v blatníkoch, nadstavce prahov i kryty spätných zrkadiel. Na ocot nezostala ani zadná časť. Objavilo sa na nej krídlo, difúzor a tiež dvojica prídavných vstupov vzduchu.

Všadeprítomné uhlíkové vlákna kontrastujú v prípade predstaveného vozidla s matným červeným povrchom karosérie, výsledkom je naozaj neprehliadnuteľná kombinácia. V balíku zmien pritom nechýbajú kolesá. AC Schnitzer obul kupé na 21-palcové kované ráfiky, ktoré doplnil znížením pruženia o približne dva centimetre. Ceny jednotlivých zásahov sme sa nedozvedeli.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia