ikona

Zaujímavosti Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Foto: Earth Cruiser Australia

18.8. 2018 11:20 Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním na jednu nádrž prejdete až 3 500 kilometrov.

Medzi produktmi nesúcimi trojcipu hviezdu nájdeme okrem luxusných limuzín, športiakov či SUV aj skutočne odolné stroje. A nemáme na mysli Géčko. Mercedes už od vojnových čias vyrába aj všestranný Unimog. Do rúk ho teraz vzala austrálska firma Earth Cruiser Australia, ktorá ho spravila ešte využitelnejším.

Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok
Unimog vyzerá byť pripravený na apokalypsu aj navonok
Zdroj: Earth Cruiser Australia

Model U 430 pomenoval úpravca po vylepšeniach Explorer XPR440. Teréniaku nerobí problém takmer nič. Dostal nosič bicyklov a motocyklov, zadný naviják, štvoricu hydraulických stĺpikov či dokonca solárne panely. Aby bolo cestovanie po svete v Unimogu pohodlné, interiér bol premenený na takmer plnohodnotné ubytovanie. K dispozícií je mikrovlnka, dvojplatnička, chladnička aj mraznička.

Báť sa nemusíte ani o hygienu. Nechýba kúpeľňa so sprchou, toaletou a práčkou. Pripravenosť precestovať planétu dokazuje 800 litrová palivová nádrž, s ktorou sľubuje výrobca dojazd až 3500 kilometrov. Viezť si môžete taktiež až 860 litrov pitnej vody. Prežitie v nedostupných oblastiach by teda mala byť hračka. Uzávierky diferenciálu, portálové nápravy a pohon všetkých kolies sa postarajú o to, aby ste sa nikde len tak nezasekli.

A to ani na britských ostrovoch. Vďaka jedinečnej funkcií Vario Pilot si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd premiestniť volant a pedále na pravú či ľavú stranu. Agregát s výkonom 223 kW (304 k) spolupracuje s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia