Nemecké automobilky si v priebehu rokov vybudovali renomé v automobilovom priemysle. Značky ako BMW, Audi, Mercedes-Benz a Porsche sú žiadané nielen pre štýl a luxus, ale aj pre kvalitu spracovania. Nemecké autá charakterizuje technologická vyspelosť, spoľahlivosť a dlhá životnosť. No aj majster tesár sa občas utne.

V tomto rebríčku sa pozrieme na 7 najnespoľahlivejších áut z nemeckej produkcie. Pri hodnotení spoľahlivosti vychádzame zo správy TÜV, ktorá zahŕňa výsledky všetkých technických kontrol v Nemecku. Od júla 2020 do júna 2021 ide o 9,6 milióna technických kontrol.

Okrem percenta neúspešných TK sleduje aj priemerný počet najazdených kilometrov. Správa však neskúma starostlivosť majiteľov o vozidlo. Celkovo je v rebríčku 128 miest, pričom na niektorých miestach môže byť viacero modelov. Všetky vozidlá boli vyrobené v rokoch 2018 až 2019, ide teda o pomerne nové modely.

95. Volkswagen Passat

Volkswagen Passat
Zdroj: Volkswagen

Nenechajte si ujsť galériu k článku

Súčasná generácia VW Passat s označením B8 je tu s nami už od roku 2015 a koncom roka 2019 prešiel miernym faceliftom. Pod kapotou sa nachádza osvedčená technika koncernu: benzínové TSI s objemom od 1,4 litra až po 2,0 a dieselové TDI (1,6 až 2,0). Po prvýkrát v histórii modelu však pribudli aj hybridné verzie.

Neúspešnosť: 5,9 %
Priemerný počet najazdených km: 71 000