Predstava športového auta láka nejedného petrolheada. Často to však skončí len pri fantazírovaní a prehľadávaní inzertných portálov v celej Európe. Tí dôslednejší z nás si pri racionalizácii takejto kúpy zbierajú informácie o cenách náhradných dielov, či prehľadávajú diskusné fóra s cieľom zhodnotiť spoľahlivosť daného auta. No tam to často skončí. V dnešnom rebríčku sa pozrieme na 5 supersedanov, ktoré si môžete kúpiť za cenu novej Škody Octavia. No to neznamená, že by ste mali...

Mercedes-Benz S63 AMG (W221)

Mercedes-Benz S63 AMG (W221)
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes triedy S predstavuje vrchol luxusného segmentu automobilov už niekoľko desaťročí. A vrchol vrcholu sú práve AMG verzie. Generácia W221, ktorá sa vyrábala v rokoch 2005 - 2013, ponúkala verzie S63 a S65 AMG. Kým absolútnym vrcholom bola tá druhá s atmosférickým 12-valcom, my sa pozrieme na jej lacnejšieho brata so 6,2-litrovou V8.

Mercedes-Benz S63 AMG (W221)
Zdroj: Mercedes-Benz

Pod dlhou prednou kapotou sa nachádza plnotučný 6,2-litrový atmosféricky plnený vidlicový osemvalec, ktorý produkuje výkon 386 kW (525 koní) a 650 Nm krútiaceho momentu. Z nuly na sto dokáže rozhýbať ťažkú limuzínu za úctyhodných 4,6 sekundy. Verzie pred faceliftom nájdete aj za tesne pod 25-tisíc eur. Za novšie modely si priplatíte rádovo tisíce eur.