Škoda Fabia prvej generácie bola predstavená pred viac než dvomi dekádami, len nedávno Škoda do predaja uviedla už jej štvrté pokračovanie. Málokto by čakal, že by si kúsok vyrobený v roku 2001 do dnešných dní mohol držať cenovku na úrovni atakujúcej 6 000 eur. Majiteľ vozidla ponúka v inzeráte túto Fabiu za 150 000 českých korún (približne 5 830 eur). Ako môže dúfať v tak výhodný predaj?

Základným dôvodom vysokej ceny je v prípade tohto vozidla jeho nájazd, ktorý sa za dvadsať rokov vyšplhal na neuveriteľných 2 228 kilometrov. Vozidlo disponuje manuálnou päťstupňovou prevodovkou, ktorá je spojená s 1,4-litrovým atmosférickým agregátom ladeným na 55 kW (75k). Fabia podľa fotografií vyzerá naozaj zachovalo a stále budí dojem takmer nového vozidla.

Negatívom pre nového kupcu by na prvý pohľad mohla byť absencia klimatizácie či audiosústavy. Na druhú stranu - ponúkaná Fabia môže byť ideálnym prostriedkom digitálneho detoxu. Nebude vás v nej rušiť ani len rádio. Tak ako, myslíte si, že táto škodovka môže stáť toľko, koľko si pýta jej majiteľ, alebo je cenovka úplne premrštená?

Anketa: Je takmer 6 000 eur za 20-ročnú Fabiu s nájazdom 2 228 km veľa, alebo málo?