Vo Veľkej Británii bolo auto za predvádzanie majiteľa odsúdené na "trest smrti". Ešte na konci roka 2020 dopravní policajti odstavili majiteľa aj s vozidlom, keď prichádzal na zraz. Zasahujúce hliadky si podľa dostupných informácií boli vedomé toho, že BMW nikdy nevyrobilo pre M3 Touring kombi verziu, a tak sa začalo vyšetrovanie. Aby sme boli presní, Nemci síce zostrojili prototyp jediného kombi, ale ten sa nikdy nedostal do sériovej výroby. 

Polícia dospela k záveru, že motor pochádza z iného modelu M3. Zlodeji, ktorí využili dva kombíky pri zostrojení hlavnej karosérie a panoramatickej strechy, z ďalšieho športového modelu ukradli aj zvyšok hnacej sústavy. Auto navyše nespĺňalo bezpečnostné normy a bolo registrované ako dieselové, pričom auto v skutočnosti poháňal 3,0-litrový benzínový agregát. Polícia vo West Midlands sa ho rozhodla zošrotovať.

Stopovaním odsudzených dielov policajti prišli k vozidlu BMW M3, ktoré bolo ukradnuté 30. septembra 2019, a k ďalšiemu modelu M3, ktorý zmizol 20. marca 2018. Britská polícia vyzýva ľudí, aby venovali pozornosť detailom, ktoré by im mohli zabrániť v kúpe kradnutého auta. Britská diaľničná polícia (CMPG) kladie veľký dôraz aj na detekčnú kontrolu automobilov s odcudzenými komponentmi a organizácia poskytuje hliadkam aj školenia s cieľom urýchliť kontrolu vozidiel, ktoré na prvý pohľad pôsobia podozrivo.