Berlingo koleso.

Badge photostory Zimné pneumatiky pre bestsellery: Pozor na dva modely, v najnovšom teste úplne prepadli

Foto: Filip Kadlečík

16.10. 6:00 Čoskoro definitívne príde vhodný čas na výmenu letných pneumatík za zimné. Ktoré by sa vo vašom hľadáčiku mali ocitnúť tento rok? Viaceré sú dobré, trh však skrýva i nášľapné míny.

Jeden z prvých testov zimných pneumatík na nastávajúce ročné obdobie je tu. Nemecká organizácia ADAC sa pozrela na obutie s rozmermi 185/65 R15 T s rýchlostným indexom do 190 km/h. Takéto pneumatiky sa hodia napríklad pre bestsellery kompaktnej triedy, akými sú Dacia Logan či Sandero, Citroën Berlingo, Kia Ceed, Hyundai i30 či Renault Clio, Seat Ibiza a Volkswagen Polo.

ADAC pneumatiky známkuje systémom podobným hodnoteniu žiakov v školských laviciach. So známkami od 0,5 do 1,5 sa viaže slovné hodnotenie “Veľmi dobrá”, v prípade známok 1,6 - 2,5 sa používa “Dobrá”, výsledkom 2,6 až 3,5 zasa prináleží slovné hodnotenie “Uspokojivá”. Pneumatika je “Dostatočná”, ak v teste dosiahla známku 3,6 až 4,5, čokoľvek od známky 4,6 vyššie sa považuje za “Nedostatočné”. 

Zhrnutie výsledkov testu pneumatík spolu s linkami na originálny zdroj nájdete na ďalších stránkach tohto článku. Obutie je zoradené od najhoršieho po najlepšie.

Video

Diskusia