ikona

Testy Test Citroën C4 Cactus: Magické pruženie v praxi

Foto: Filip Kadlečík

5.6. 2018 16:00 Citroën C4 Cactus prešiel na jeseň minulého roka faceliftom, ktorý uhľadil jeho dizajn a spravil z neho atraktívnejšie auto. To však rozhodne nie sú jediné zmeny. Tie najväčšie totiž nájdete hlboko pod povrchom.

Ak si aspoň raz za čas pustíte televíziu, určite ste sa v nej nevyhli reklame na nový Citroën C4 Cactus. Francúzi v nej oznamujú, že ich kompakt patrí k najkomfortnejším v triede a to najmä vďaka akýmsi magickým tlmičom s progresívnymi hydraulickými dorazmi. Reklama síce znie fajn, no zakladá sa skutočne na pravde?

Aby sme to zistili, pozvali sme si do redakcie faceliftovaný Cactus a podrobili ho tvrdej skúške na rozbitej asfaltovej ceste. Zároveň sme sa vo videoteste hlbšie pozreli aj na to, čo sa vlastne skrýva pod označením “tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi” a ako sa táto novinka prejaví v praxi.

To, že Citroën C4 Cactus dokáže jazdiť komfortne, sme zistili už počas prvého zoznámenia na medzinárodnej prezentácii. Teraz však prišiel čas vozidlo konfrontovať s našimi cestami. Vybrali sme jednu z najhorších široko-ďaleko, starú poľnohospodársku komunikáciu vyskladanú z betónových panelov plných dier a výtlkov.

Vo videoteste sme hľadali odpoveď na to, ako sa Cactus vysporiada s prostredím, ktoré by mohlo byť za hranicou jeho komfortnej zóny. A aký je výsledok? To zistíte v priloženom videu… Mimochodom, veľkej francúzskej novinke sa samozrejme budeme venovať aj detailnejšie, štandardný rozsiahly test môžete na našich stránkach očakávať už o týždeň.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia