Viaceré automobilky v ostatných rokoch trpeli kvôli čipovej kríze a medzi zasiahnuté značky patrila aj mladoboleslavská Škoda. V prípade českej automobilky sa skloňovali dlhé čakacie doby najmä v súvislosti s obľúbeným modelom Octavia.

Nedostatok polovodičov predlžoval dodacie lehoty automobilov a pri ich konfigurácii bolo často treba robiť viac ústupkov, než by si človek prial. Podľa spoločnosti Škoda Auto Slovensko sa však zdá, že situácia s dostupnosťou modelov sa začína zlepšovať.

Najpredávanejším vozidlom v mesiaci apríl bola Škoda Octavia, na ktorej skorších dodávkach intenzívne pracujeme. Každopádne, dlhodobo najobľúbenejšie vozidlo Slovákov doručujeme zákazníkom rýchlejšie ako v uplynulom období, čo má pozitívny vplyv na skracovanie dodacích lehôt tohto modelu a častokrát si môžu záujemcovia Octaviu nájsť v sieti autorizovaných predajcov aj skladom. Darilo sa aj ostatným modelom značky Škoda, menovite Fabii, ktorá je celkovo tretím najpredávanejším vozidlom tohto roka, a Kamiqu,  ktorý je piatym najpredávanejším autom tohto roka.“ hovorí Zuzana Kubíková, PR manažérka Škoda Auto Slovensko.

V súvislosti s lepšou dostupnosťou automobilov Škoda na Slovensku zaznamenala aj medziročný rast v dodávkach vozidiel o 36,5 %, od začiatku roka opustilo dílerstvá 5 570 vozidiel s okrídleným šípom na kapote.

Mohlo by vás zaujímať: