Ilustračná snímka

Testy TOP štvorkolky roka: Týchto 22 vodiči milujú

Foto: redakcia AUTO BILD

29.4. 2019 13:20 Terénne autá a SUV patria medzi najpredávanejšie a trend stále ukazuje nahor. Redakcia AUTO BILD ALLRAD každý rok na základe hlasov čitateľov vyhlási tie najobľúbenejšie. Prezradíme víťazov!

Emisie sem, emisie tam, obľúbenosť SUV stále narastá a popri kompaktných patria medzi najpredávanejšie. Asi niet divu, že automobilky rozširujú svoju ponuku a na trh prichádza jeden nový model za druhým. Populárne sú vozidlá voniace novotou aj ojazdené a staršie.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: redakcia AUTO BILD

Popularitu si zachovávajú bez ohľadu na značku či nákupnú cenu. Preto sa postupne objavuje aj čoraz viac tzv. super-SUV. Tento segment je dnes širší než kedykoľvek predtým. Pre masových výrobcov bolo v prvom rade dôležité umiestniť na trhu modely cenovo dostupné širšej verejnosti a teraz vrhli aj na naozaj luxusné a poriadne drahé produkty.

Nie preto divu, že naši nemeckí kolegovia z redakcie AUTO BILD ALLRAD vyhlásili najúspešnejšie SUV tohto roka, ktoré vyplynuli z hlasovania čitateľov. Vyberalo sa z 216 modelov v 20 kategóriách, z ktorých vyplynuli nielen celkoví víťazi, ale aj jednotky spomedzi importovaných modelov. Napríklad, v kategórii do 35 000 eur si vavríny odnieslo Audi Q2, ktoré vytlačilo z prvého miesta vlaňajšieho víťaza Škodu Kodiaq. Český model v tejto kategórii zvíťazil medzi importovanými modelmi.


Víťazov v jednotlivých kategóriách nájdete v galérii


Čitatelia si tak ako po ostatné roky mohli vyberať spomedzi všetkých terénnych modelov a SUV, ktoré sa predávajú v Nemecku. Nezohľadnili sa iba vozidlá z pochybného dovozu alebo exoti, ktorí sa na trhu vyskytujú vo veľmi malých množstvách.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD, Soňa Zverková

Video

Diskusia