01. Exteriér 90%

Slovo SUV a crossover sa nepochybne stalo synonymom pre najvyhľadávanejšie modely na súčasnom trhu. Svoje o tom vie aj značka z Wolfsburgu a preto v posledných rokoch usilovne obohacuje svoj katalóg o nové autá, ktoré prišli pokryť chýbajúce medzery pod Tiguanom a Touaregom. Najmenší zo všetkých, Volkswagen T-Cross, predstavuje v portfóliu vyššiu alternatívu k modelu Polo.

Volkswagen T-Cross Style.
Zdroj: Eva Karolčíková

Mini SUV z Volkswagenu meria 4 120 mm na dĺžku, má šírku 1 760 mm a dosahuje výšku skoro 1,56 metra. Veľkosťou, ale aj prístupom a cenou sú jeho hlavnými rivalmi Seat Arona, Peugeot 2008, Ford Puma, Citroen C3, Renault Captur alebo Kia Stonic. Platforma, na ktorej je vozidlo postavené, zdieľa so sesterskou Aronou. Rovnaký základ používa aj Seat Ibiza či Volkswagen Polo, od ktorého je vlastne model odvodený.  

Na prvý pohľad je tiež jasné, že T-Cross je úzko spätý s modelom T-Roc, najmä dizajnom prednej časti. Vzhľadom na jeho špecifický štýl sa však niektoré „styčné body“ menia, napríklad boky a zadné obloženie, čo mu dodáva istú osobitosť. Detaily v podobe chrómu, ktorý sa tiahne pozdĺž spodnej časti okien a obklopuje aj hmlové svetlá, mu pridávajú na elegancii a utvrdzujú nás v tom, že sa nejedná o priebojné SUV do ťažkého terénu, ale skôr o partnera na vozovku s pevným povrchom.