Technika i priestor

Z modernej techniky okrem príjemného infotainmentu s navigáciou spomenieme napríklad dvojzónovú klimatizáciu, ktorú sa naučíte ovládať bez toho, aby ste sa na ňu čo i len pozreli. Potešila nás aj elektronická “radiaca páka”, teda v tomto prípade skôr kruhový volič prevodovky. Na fungovanie s ním sme si zvykli veľmi rýchlo.

Toyota Proace City Long 1.5 D-4D EAT8.
Zdroj: Filip Kadlečík

Ak vás baví preraďovať, osemstupňový automat si viete prepnúť do manuálneho režimu a radiť pádlami pod volantom. Keď zaradíte R-ko a začnete cúvať, uvidíte menej kvalitný obraz z cúvacej kamery, no výdatnou pomocou tu budú najmä dobre tvarované spätné zrkadlá, v ktorých uvidíte všetko od svojho zadného kolesa až po strechu vozidla. Parkovanie s ním je preto hračka aj napriek mohutným rozmerom.

Vnútorný priestor je jeden z hlavných argumentov pre kúpu Toyoty Proace City Verso Long. Karoséria s dĺžkou 4 753 mm ponúka dostatok priestoru pre sedem dospelých cestujúcich a čosi ešte zostane aj na batožinu. Konkrétne 209 litrov. Ak však dvojicu zadných extra sedadiel potrebovať nebudete, môžete sa tešiť na dosť miesta pre päticu dospelých a k tomu ešte prepravnú kapacitu na úrovni 850 litrov.

Toyota Proace City Long 1.5 D-4D EAT8.
Zdroj: Filip Kadlečík

 Prenesené do bežnej reči - do kufra dáte kočiar, bicykel, kolobežku, surf, model lietadla… Jednoducho čokoľvek, čo budete potrebovať a ešte zostane veľa miesta na to, čo ani až tak nepotrebujete.