Suzuki Vitara 1,4 BoosterJet Allgrip 6AT

Testy Test Suzuki Vitara 1,4 AWD 6AT: Geniálny mix vlastností z nej stále robí skvelého univerzála

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Pomer cena/výkon
  • Pohonná sústava
  • Schopnosti v teréne
Mínusy
  • Slabšie odhlučnenie
  • Jednoduché materiály v kabíne
  • Príliš časté upozornenia na dopravné značky
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

2.10. 17:15 Na Suzuki Vitara je fascinujúce, koľko rôznych identít v sebe nesie. Dokáže sa vysporiadať takmer s každou úlohou, ktorú jej zveríte. A to si na nej ceníme najviac.

01. Exteriér 85%

Vitara na slovenský trh s SUV vtrhla ako lavína a svojho času si ho jednoznačne prisvojila. Agilné Suzuki bodovalo najmä vynikajúcim pomerom ceny a výkonu, mixom priaznivých jazdných vlastností a solídnymi schopnosťami i mimo asfaltu. Klienti jej vyčítali predovšetkým jednoduchý interiér plný tvrdých plastov či menšiu priestorovú ponuku. Ako je na tom dnes?

Vitara prešla ešte v minulom roku modernizáciou, ktorá sa prejavila aj na jej vonkajšom dizajne. Prednú časť osviežil novo tvarovaný nárazník vyzdobený chrómovou dekoráciou či maska so šiestimi zvislými elementmi s rovnakou povrchovou úpravou. Predné svetlá sa nemenili, čo je trochu škoda. Z pohľadu vodiča svietia vynikajúco, mnohé Vitary však na cestách oslňujú protiidúcich šoférov. Tento neduh by Japonci do budúcnosti mohli odstrániť.

Zaujímavej modrej metalízy by sme sa vôbec nebáli, auto v nej vyzeralo šik.
Zaujímavej modrej metalízy by sme sa vôbec nebáli, auto v nej vyzeralo šik.
Zdroj: Filip Kadlečík

 Zmena, ktorú oceňujeme najviac, sa udiala na zadných partiách. Koncové svetlá tu boli pôvodne veľmi jednoduché, dnes už si pri svietení pomáhajú aj LED-kami a majú štýlový svetelný podpis. Takto má podľa nás vyzerať nenápadný, no trefný facelift. Na beztak podarenom aute sa doladili detaily a celkový dojem je vynikajúci. Vitara aj po rokoch patrí medzi najlepšie vyzerajúce vozidlá svojho segmentu. 

Video

Diskusia