TESTY Test Škoda Scala 1.6 TDI: Horúca česká novinka nemá zvučné meno, ale nechýba jej

06. Záver 75%

Rapid patrí k najznámejším označeniam histórie značky Škoda. Jeho modernému nositeľovi ale prevratný úspech nepriniesol, napriek slušným predajom zostal v tieni typov Fabia a Octavia. Dôvodov bolo viacero. Jeho nástupca menom Scala má predpoklady na to, aby dosiahol lepšie výsledky. Namiesto nemastného-neslaného kompromisu medzi dvomi populárnejšími autami ide totiž o zlatú strednú cestu.

Scala je kvalitný kompakt, v tomto prípade trochu doplatila na konfiguráciu.
Scala je kvalitný kompakt, v tomto prípade trochu doplatila na konfiguráciu.
Zdroj: Marek Pokrývka

Horúca česká novinka nemá zvučné meno, ale nechýba jej. Záujemcov neláka len na svieži dizajn kombinujúci jednoduchú eleganciu s peknými detailmi. Hatchback si nás získal priestrannosťou, ktorou môže konkurovať aj „oktávke“. S výnimkou batožinového priestoru. Na auto tejto veľkosti je ale nadpriemerný a praktickej stránke niet čo vyčítať. Palec hore dávame tiež lepšej skladbe interiérových materiálov v porovnaní s predchodcom.

Nový kompakt z Mladej Boleslavi však má aj svoje muchy. Spokojní sme neboli s fungovaním základných svetiel, full-LED alternatíva pracuje omnoho lepšie. Nepáčilo sa nám ani ovládanie klimatizácie. Hodnotenie trochu pokazilo aj adaptívne pruženie, ktoré trochu ukrajuje z komfortu. Turbodiesel si tiež vyslúžil čierne body. Poteší síce svojou ohromnou hospodárnosťou, ale oproti litrovému benzínu je hlučnejší a stojí výrazne viac. Cena býva pritom v tejto kategórii automobilov neraz základné kritérium pri výbere...

Škoda Scala 1.6 TDI

Celkové hodnotenie

Dizajn
70%
Interiér
80%
Motor, spotreba
85%
Jazdné vlastnosti
70%
Cena
70%

Video

Diskusia