Škoda Kamiq 1.0 TSI M5 Ambition.

Testy Test Škoda Kamiq 1.0 TSI: Má potenciál bestselleru, prekvapivo dobrý je aj v lacnejšej verzii

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Priestranný interiér
  • Dobrý podvozok
  • Efektívny motor
Mínusy
  • Slabší motor znižuje univerzálnosť
  • Podvozok pod záťažou
  • Odozva na plynový pedál
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

22.3. 14:00 Cenovo dostupný Kamiq vo výbave Ambition vie ponúknuť viac, než by ste od neho čakali. Má však aj svoje muchy.

01. Exteriér 71%

Škoda Kamiq s najslabším agregátom, v nižšej výbave a bez viacerých najmodernejších vychytávok. Mnohí by sa pýtali, čo už len na takomto aute môže byť zaujímavé? Odpoveď je jasná: Všetko! Toto je vozidlo, ktoré si ľudia či firmy budú kupovať najčastejšie a prináša niekoľko prekvapení, ktoré na neho poopravia názor aj všetkým skeptikom.

Škoda Kamiq 1.0 TSI M5 Ambition.
Škoda Kamiq 1.0 TSI M5 Ambition.
Zdroj: Filip Kadlečík

Kamiq môže vyzerať skvelo, najmä, ak si ho kúpite vo vyhotovení Monte Carlo, ide o štýlové mestské vozidlo. Naše testované vozidlo malo výbavu Ambition, teda nie úplný základ, ale stred výbavy s niekoľkými príplatkovými doplnkami. V praxi to znamenalo upgrade v podobe hliníkových diskov kolies. 

Dizajn Kamiqu Ambition, navyše v bielej farbe, je predovšetkým jednoduchý, no stále elegantný. Čisté línie tu dávajú zmysel. Všetko oživuje jeden detail, ktorý do oka padne málokomu. Predné reflektory, aj keď ide len o ich základnú verziu, majú krásne opracovaný povrch, ktorý odkazuje na známu tradíciu českého krištáľu. 

Video

Diskusia