Renault Talisman TCe 225 S-Edition.

Testy Test Renault Talisman TCe 225 S-Edition: Nový motor je silný a úsporný na diaľnici

Celkové hodnotenie
Plusy
  • stále atraktívny dizajn
  • interiérový priestor
  • výkonné benzínové srdce
Mínusy
  • zladenie motora a prevodovky
  • horšie filtrovanie nerovností
  • vyššia spotreba v meste
Foto: Marek Pokrývka
Plusy
Mínusy

19.10. 17:15 Variant vyznačujúci sa najmä čiernymi kolesami solídne jazdí a z hľadiska vybavenia mu nič zásadné nechýba. No vo viacerých ohľadoch na súperov stráca.

01. Exteriér 82%

Na poli športových automobilov nie je Renault žiaden nováčik, meno získal najmä vďaka modelu Mégane R.S. držiacemu aktuálne na slávnej Nordschleife rekord medzi sériovkami s predným pohonom. Tento štítok dáva francúzska značka len na niektoré svoje produkty. Talisman zostal mimo hry, namiesto toho dostal náplasť v podobe verzie S-Edition.

Namiesto modelu R.S. si musí Talisman vystačiť s verziou S-Edition.
Namiesto modelu R.S. si musí Talisman vystačiť s verziou S-Edition.
Zdroj: Marek Pokrývka

Tento model debutoval vlani na jar a napriek názvu nejde o žiadnu špeciálnu edíciu. Je to jemne dynamicky ladená odroda, ktorá vypĺňa medzeru medzi úrovňami Intens a Initiale Paris. Predáva sa pritom len so špičkovým benzínom alebo naftou. My sme si ju vyskúšali s označením TCe 225, čo znamená nový 1,8-litrový motor poháňajúci aj spomínaný hot-hatch. Má však menej ostré naladenie.

Čím sa tento variant vyznačuje navonok? Zoznam je krátky, popri podpísaných štítkoch na predných blatníkoch má vozidlo akurát zaujímavé čierne ráfiky s priemerom 19 palcov. Na nich vyniká červený krúžok okolo loga značky. V našom prípade korešpondovala s farbou kolies aj karoséria, čo vytvorilo zaujímavý kontrast s početnými pochrómovanými prvkami..

Čierne devätnásťpalcové disky kolies majú zaujímavý dizajn.
Čierne devätnásťpalcové disky kolies majú zaujímavý dizajn.
Zdroj: Marek Pokrývka

Tmavé kolesá ozvláštňujú vozidlo, ktoré sa v nezmenenej podobe predáva približne štyri roky. Vek na ňom ale nie je vidieť. Francúz pôsobí naďalej atraktívne a má nezameniteľný podpis LED svetiel na oboch stranách. Predné jednotky pritom možno pochváliť aj z hľadiska funkčnosti.

Video

Diskusia