Renault Captur Intens TCe 150 GPF M6

Testy Test Renault Captur: Bestseller nás prekvapil, aj po rokoch je v najlepšej forme

Celkové hodnotenie
Plusy
  • Moderný štvorvalec
  • Komfortný podvozok
  • Atraktívny dizajn a praktický interiér
Mínusy
  • Čoskoro príde nový model
  • Vyššia cena
  • Interiér má staršiu koncepciu
Foto: Filip Kadlečík
Plusy
Mínusy

31.10. 15:29 Do predajní v prvom kvartáli budúceho roka dorazí Renault Captur novej generácie. Dovtedy im ešte stále bude kraľovať ten aktuálny. Oplatí sa o ňom vôbec ešte stále premýšľať?

01. Exteriér 87%

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, jedným z najlepších období na kúpu automobilu však paradoxne môže byť to, keď sa blíži koniec jeho výrobného cyklu. Prípadné chyby vo výrobe či nedostatky vozidla vtedy bývajú vychytané a človek má šancu kúpiť auto, ktoré je v podstate na vrchole svojich síl. Do bodky to teraz platí o Renaulte Captur.

Iste, novinka, ktorá by sa ku nám mala dostať o niekoľko mesiacov, bude mať modernejší interiér prebratý z piatej generácie Clia, ponúkne uhľadenejší dizajn i modernejšie technológie. My však stále vidíme dôvody, pre ktoré sa ešte pred príchodom ďalšej generácie oplatí zvážiť kúpa tohto bestselleru. Podľa nás je totiž lepší, než bol kedykoľvek predtým.

Mestskému crossoveru to svedčí aj po rokoch.
Mestskému crossoveru to svedčí aj po rokoch.
Zdroj: Filip Kadlečík

Po poslednom facelifte prvej generácie si Captur osvojil LED denné svietenie zabudované v prednom nárazníku. Dopĺňajú ho vkusné a výkonné diódové reflektory, ktoré si svoju funkciu plnia na výbornú. Nie sú síce aktívne, nedisponujú teda funkciou vyrezávania, ich svetelný výkon je však na vysokej úrovni.

Captur sa Renaultu jednoducho podaril. Crossover kontrolujúci top pozíciu segmentu B je imidžový, elegantný a v podstate jednoduchý. Jeho dizajn pôsobí veľmi prirodzene a najmä v kombinácii oranžovej metalízy a čiernej strechy vie parádne vyniknúť. Koncové svetlá dnes už taktiež využívajú aj LEDky, od najnovších francúzskych modelov majú, čo sa efektu týka, ďaleko, no hanbiť sa rozhodne nemusia. 

Francúzom sa podarilo namixovať dizajn Capturu tak, aby si z neho niečo zobral každý. Má relatívne bacuľaté boky, ktoré rozširujú jeho postoj, nájdete tu však i agresívne tvarované detaily, zároveň ale aj množstvo plavných kriviek. Mix, ktorý nemusel vyjsť, no všetko do seba zapadlo a stará sa o harmonický celok. Aj po rokoch má bestseller čo povedať a srší z neho šarm. Napokon, najlepším dôkazom je fakt, že druhá generácia prináša v podstate len kozmetické zmeny vzhľadu.

Video

Diskusia