Štvrtá generácia Fabie sa môže pochváliť pekným dizajnom nielen vonku, ale aj vnútri. Vo vyšších výbavách imidž dokonca vylepšuje aj vkusné ambientné podsvietenie palubovky. Za zmienku stojí aj dekoračná lišta (v mojom prípade medená), ktorá spolu s textilným čalúnením do kabíny prináša pocit tepla a relaxačnú atmosféru. Neverím, že túto “marketingovú frázu” píšem, ale je to tak. Textilné čalúnenie je dnes trendom, mne sa veľmi páči a som rád, že Fabia ho neobišla.

Škoda Fabia 1.0 TSI 81 kW DSG7 Style.
Zdroj: Filip Kadlečík

Ako rodič veľmi oceňujem prítomnosť IsoFixu nielen na zadných sedadlách, ale i na sedadle spolujazdca. Cestovanie v aute s dieťaťom vďaka tomu môže byť bezpečnejšie, keďže ho nemusíte kontrolovať častým monitorovaním situácie vzadu. Okrem toho musím vyzdvihnúť aj obrovský, 380 litrový batožinový priestor Fabie, ktorý v danom segmente nemá konkurenciu. Videl som to vtedy, keď som doň poskladal kočík a nemusel som odnímať plató, čo niekedy musím robiť aj pri vozidlách vyšších segmentov.

Týždňové spolužitie ma utvrdilo v tom, že Fabia môže smelo slúžiť ako rodinné vozidlo. Prídu situácie, v ktorých sa človek bude musieť uskromniť, no vo väčšine prípadov zvládne český hatchback výzvy bežného života bez problémov.

Škoda Fabia 1.0 TSI 81 kW DSG7 Style.
Zdroj: Filip Kadlečík

Pokiaľ by ste ale Fabiu chceli využívať na častý prevoz piatich osôb, nebude úplne najvhodnejším kandidátom. Pre štyroch, aj dospelých, však je úplne vyhovujúca. Páči sa mi, že Škoda vylepšila priestor na zadných sedadlách malou priehradkou umiestnenou na stredovom tuneli. Viete si sem dať mobil, kávu či iný nápoj a k dispozícii tu sú i dva USB-C konektory. Rovnaké duo nájdete aj vpredu, priamo pod prehľadným panelom ovládania klimatizácie.